Erdolive Olive Oil

Erdolive Olive Oil

Erdolive Olive Oil

Erdolive Olive Oil

Erdolive Olive Oil
Erdolive Olive Oil
Preloader

From carefully selected olives from Akhisar

Zeytinyağının Cilde Faydaları

Zeytinyağının faydalarını saymakla bitmez. En çok fayda sağladığı bölgelerden biri de kesinlikle cilttir. Vücut canlılığını koruması başta olmak üzere birçok faydası vardır. İsanın günlük vitamin ve mineral ihtiyacını eksiksiz bir şekilde karşılamaktadır. Sadece bununla sınırlı kalmayıp, vücudun kendini yenilemesi için ihtiyaç duyduğu enerjiyi de vermektedir. Bunun için her sabah zeytinyağını doğrudan tüketmek, cilde birçok fayda sağlamaktadır.

Cildi nemlendirmek için kimyasallara başvurmanızı gerekmez zeytinyağı bunun için birebir çözüm sizin için… Zeytinyağı ise tamamıyla doğadan gelen, doğal bir cilt nemlendirme ürünüdür. Bu sebepten dolayı herhangi bir cilt kremi türevi kullanmak yerine zeytinyağı kullanmak oldukça mantıklı olacaktır.

Zeytinyağının sağladığı faydalardan size kısaca bahsetmeye çalıştık. Bunların yanı sıra içerisinde bol miktarda E vitamini bulundurur. E vitamini cildin gençlenmesi sağlar. Kırışıklıklar vs. tamamen ortadan kaybolmasa dahi; ciddi miktarda azalır. Eğer uzun süredir tüketiliyorsa, kırışıklık, sarkma gibi problemlerin meydana gelmesi çok uzun zaman alacaktır ve bu özellikle kadınlar için harika bir haber değil mi?

Zeytinyağını cildinize direkt uygulamayla ilgili bilgileri size aktarmaya çalıştık.

Diğer faydalarını aşağıda size madde madde sıraladık.

 • Güneşin zararlı etkileri ile meydana gelen lekeleri ortadan kaldırır.
 • Cildinizi yumuşacıcık yapar.
 • Sivilce tedavisine için bir çok ilaçtan daha faydalıdır.
 • Doğal bir makyaj temizleyicidir.
 • Gözaltı şişliklerini için faydasını deneyip de görmelisiniz.
 • Gözeneklerin tıkanma sorununu ortadan kaldırır.
 • Nemlendirme özelliği vardır.
 • Dudak kuruluğuna doğal çözümdür.
 • Ter probleminin ortadan kalkmasını sağlar.
 • Erken yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz.
 • Cilt kanserine yol açabilen ışınların etkilerini azaltır.

Zeytinyağının cilde fayda sağlamasının en büyük sebebi, içerdiği polifenol ve antioksidan değerinin oldukça yüksek olmasıdır. Eğer doğal ve kaliteli bir zeytinyağı alırsanız; bu anlamda belirtilen tüm faydaları elde edebilirsiniz.


Hangi Zeytinyağı Çeşidi Kullanılmalıdır?

Zeytinyağının cilde faydalarını en iyi şekilde almak için kesinlikle naturel sızım erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı tercih edilmelidir. Çünkü soğuk sıkım yöntemiyle; zeytini hamur haline getirme sürecinde maksimum 26 derece sıcaklık uygulandığı içerisinde içerisindeki tüm polifenol ve antioksidanlar aynı değeriyle durur, kayıp yaşanmaz. Ayrıca cilde uygulamaya ve doğrudan tüketime en uygun zeytinyağı türü de naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağıdır.