Erdolive Olive Oil

Erdolive Olive Oil

Erdolive Olive Oil

Erdolive Olive Oil

Erdolive Olive Oil
Erdolive Olive Oil
Preloader

From carefully selected olives from Akhisar

Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağının saça başlıca faydaları; kepeği yok etmesi, güçlü ve parlak kökler oluşturması, şekil vermeyi kolaylaştırması, saçların daha düzenli uzaması, parlaklaşması, sağlıklı hale gelmesi, gerekli nem oranını sağlaması olarak sayılabilir. Tabi tüm bunları; birçok detayıyla birlikte yapmaktadır. İşte sağladığı faydalar ve bu faydaları nasıl sağladığının detaylarını sizinlere paylaştım.


Kepeği Yok Etmeye yardımcı olur

Kepek sorunu günümüzde milyonlarca insanın yaşadığı bir sorundur. Zeytinyağı ve limon suyu karışımı ise bu sorun ortadan kaldırılabilir. Eşit miktarda limon suyu ve zeytinyağı karıştırılır, ardından ise masaj şeklinde saçlara uygulanır. 20 dakika bekletilir ve şampuan yardımıyla saçlar yıkanır.


Köklerin Güçlenip, Parlaklaşmasını Sağlar

Zeytinyağı, A vitamini, E vitamini ve antioksidan açısından son derece zengindir. Bu yüzden her hafta en az 1 kez masaj şeklinde saçlara uygulanması; çok daha güçlü ve parlak saçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Bu işlemi, yaklaşık olarak 2-3 ay boyunca tekrarladığınızda faydasını görmeye başlayacaksınız.


Saçlarınızın Kolay Şekil Almasını Sağlar

Saçların şekil almaması, birbirinden farklı nedenlere bağlıdır. Kırılma, dış etkenler, hava şartları ve saçın yağ oranı bu nedenlerin temelinde yer almaktadır. Zeytinyağı ile saçlarınıza masaj yapmak, tüm bu sorunları ortadan kaldırır ve çok kolay bir biçimde şekil almasını sağlar.


Daha Hızlı Uzamasını İsteyenler Sağlar

Saçların uzama hızı daha çok genetik özelliklere bağlıdır. Fakat dış etkenlerin de bu noktada önemi büyüktür. Zeytinyağı, saçların uzamasını hızlandıran bir tüketim ürünüdür. Fakat uzatırken tüketim ürünü olarak değil, saç bakım ürünü olarak kullanılabilir. Kuru ve yeteri miktarda beslenmeyen saçlara çözüm üretmek adına yarım çay bardağı zeytinyağıyla saça masaj yapıp; 30 dakika boyunca yıkamadan bekletmek nem oranını dengeleyecek ve saç köklerini besleyecektir. Bu sayede saçların uzaması da hızlanacaktır.


Parlaklığı Artırır

Saçlar, yaşınız ilerledikçe matlaşmaya başlar. Eğer sık bir şekilde fön çekiliyorsa; ya da düzleştirici gibi ısı teması varsa saçların matlaşması daha çabuk meydana gelecektir. Bu durumda saçlar sadece matlaşmaz, aynı zamanda cansızlaşır ve dolgun görünmez. Bu da ne kadar bakım yapılırsa yapılsın, tamamen bakımsız bir görünüm sunar. Zeytinyağı kullanarak saçlarınıza uygulayacağınız masaj, saç parlaklığını da son derece artıracaktır.


Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanmalıdır?

Zeytinyağının saça uygulanması ve masajıyla ilgili bir takım bilgileri sizinle paylaşıyorum. En kaliteli şekilde bakım yapıp, en hızlı sonuca ulaşabilmeniz için dikkat edilmesi gereken detaylardır.

  • İlk olarak saçınızı taramalısınız.
  • Tarama işleminden sonra zeytinyağı sürme işlemine geçmeniz gerekmektedir.
  • Bu noktada saçlara soğuk uygulaması önerilmez. Zeytinyağını ılıtmanız gereklidir.
  • Eldivenle saçlarınıza zeytinyağını iyice yedirip masaj yapmalısınız. Masaj işlemi bittikten sonra; tekrardan zeytinyağına tarağı batırıp saçınızı taramalısınız. Burada köke temas etmek önemlidir. O yüzden baskılı bir şekilde yapmak daha faydalı olacaktır.
  • Ortalama olarak 20-30 dakika bekletmeli ve sonrasında yıkayıp durulamalısınız.